Keby padol meteorit ako pri vyhynuti dinosaurov. Ludstvo nieje na to pripravene. Zamyslim sa nad pomockami k prezitiu.

27. februára 2014, branislavr, Prirodne katastrofy a pripravit sa na ne .

V TV dokumente bolo spomenute, ze ak by sa to zopakovalo, na Zemi by popri minusovych teplotach, vznikli vetry 400 km/h sposobene zmenou klimy.

Ja dodam. To by znefunkcnili vsetky budovy. Letiace predmety by porozbijali okna a odfuklo by strechy okrem rovnych asfaltovych. Bytovky a domy na celom svete niesu na to stavane.

Pritom by stacilo iba vyvinut strechy ktore neodfukne, a vonkajsie kovove rolety. (Alebo mat kovove okenice aj na panelakoch.) Na kazdom okne by mohli byt dvoje rolety. Jedny umele na kazdodenne pouzitie a pred nimi odolne kovove, pre pripad katastrofy. Tie by sa normalne nepouzivali.

Po dalsie, pri pade velkeho meteoritu, by riedko padala po Zemi rozpalena hmota ktoru by vyvrhol dopad. Preto je zle, ze konstrukcie striech sa robia z dreva a nie z kovu. Su horlave. Taktiez krytina by mala byt odolna. Ti co byvaju v rodinnych domoch by si mohli v ich blizkosti vybudovat zemlianky zahrabane metrovou zeminou. Asi by stavby viac zmien nepotrebovali. Teda je to malo zmien.

Treba sa zamysliet co so zasobovanim potravinami. Pri 400 km/h by to bolo nemozne. Napriklad tornada maju okolo 400 km/h .

Otazka v dokumentoch znie, ako moze vyhynut ludstvo. Pritom s malymi zmenami v stavbach by vyhynut nemuselo. V okoli stretu s meteoritom by samozrejme vyhynulo. No inde na Zemi by nemuselo.

Bolo by dobre mat dopredu oblecenie, spacaky do chladu. A chemicke toalety, kedze najpravdepodobnejsie by zachody zamrzli.

Velmi je zle, ze sa nerobi strava ktora by vydrzala aj 15 rokov. Bez nej ma ludstvo dalsi problem.

V sucasnosti sa minaju fosilne paliva na zbytocnosti. Vsetko by mohlo fungovat dnes na elektrinu, a potom ked bude problem, mohli by sa vyuzivat fosilne paliva. Moze sa stat ze ludstvo ich minie, a pri vetroch 400 km/h nepojde elektrina. Elektrifikaciu bude nutné vybudovat odznovu, lebo sa cela narusi.

A po otepleni, treba odhrabat popol na celej Zemeguli.

Este treba napisat, ze v sucasnosti sa vobec nepocita s elektromagnetickov vlnou ( vyvolanou narazom metoritu ) . Vsetka elektronika by bola odstavena, lebo by sa poskodili polovodice. Zato ak by sa vyrabali elektronkove spotrebice (aspon radia), tie elektromagneticka vlna neposkodi. Je to vlastne stary typ elektroniky. Tieto spotrebice by mohli byt pocas bezneho zivota v zalohe, a ak by nieco padlo, mohli by sa zacat vyuzivat. Tazko si predstavit, ze pri 400 km/h vetroch by sa podarilo vyrobit elektroniku pre cely svet.

Tieto iste opatrenia by sa hodili aj na mensiu katastrofu ako bola pri vyhynuti dinosaurov. V jednom TV dokumente bolo spomenute, ze doby ladove sa opakuju. Niektore opakovania boli za polovicu casu ako od poslednej po dnesok .

Poz. Az sa raz na pad meteoritu zacne pripravovat ludstvo, treba sa postarat aj o zvierata.