V sucasnosti je problem nieco vybavit, aj ked za je vacsina ludi v krajine, lebo nik nevie ake maju ludia nazory.

6. júna 2017, branislavr, Par dobrych napadov

Napad na riesenie. Ak by sa zistilo, ze za urcitu vec je vela ludi, nebol by ju problem vybavit. Dalo by sa lahko zistit co ludia chcu a potrebuju. Mohli by sa na to vytvorit web stranky, kde by sa dalo kliknut pomocou Facebookoveho konta na niekolko moznosti. Ono by sa to dalo aj dnes, len cely problem je, ze po kliku „paci sa mi to“ zacnu hlasujucemu chodit spravy o stranke, alebo sa mu to objavi v profile. Ak by hlasovanie bolo bez tychto dvoch zalezitosti, bolo by to reálne preveditelné. Ze by clovek klikol bez odoberania novinek a zobrazenia v profile.

Webove stranky na to urcene, by mohli vytvorit rozne institucie ako mesta, obce, ZMOS, odbory, nemocnice, SAD, ŽSR, ZOO, politicke strany, ministerstva, mimovladne organizacie, sukromne podniky. Bola by to velmi dobra sluzba pre beznych ludi, kedy je pre nich v sucasnosti obrovsky problem nieco vybavit, lebo sa nevedia ich nazory.

Facebookove hlasovanie by bolo vynikajuce koli takmer presnemu poctu hlasujucich. Vynimku tvoria ludia s viacerymi kontami. Na strakach hlasovania by bolo uvedene: za a pocet „paci sa mi to“, proti a pocet „paci sa mi to“, iny nazor a pocet „paci sa mi to“. Samozrejme, hlasovat by sa dalo aj za 15 roznych nazorov na jednu otazku.

Ak by vedel niekto (hore postaveny) zohnat od programatorov odpoved, ci sa to da aj v sucasnosti, po kladnej odpovedi by to mohol navrhnut konkretnym svojim instituciam. Za pokus by to stalo spravit aj v sucasnosti, ak by sa to objavovalo aj v profile. Len aby klikajucemu nechodili novinky. Bola by to cesta, ako rozbehnut system hlasovania. Neskor by sa mohlo odstranit aj ukazovanie v profile.

Tento clanok poslem aj nejakym politickym stranam, odborom a ZMOSu.