Založ si blog

Preco sa len tak lahko nezavedu obnovitelne zdroje energie. Zla vec kapitalizmu.

Plan je zaviest vela ostrovnych elektrarni z obnovitelnych zdrojov v EU. Pritom elektricka siet je navrhnuta pre maly pocet velkych elektrarni. Nieje stavana pre sucasnost. Musi sa prerobit.

V jednom clanku na Euroaktiv.sk sa uvadza:
Európska únia vo svojej cestovnej
mape do roku 2050 predpokladá, že
celkové investície do energetickej
infraštruktúry si v období
2011-2050 vyžiadajú od 1,5 bilióna
až po 2,2 bilióna eur, v závislosti
od výšky podpory pre obnoviteľné
zdroje energie (OZE).

Je to plan na 39 rokov, investovat okolo 2 bilionov eur. Tak pomaly sa budu zavadzat obnovitelne zdroje. EU nema na to jednorazovo peniaze.

Pritom danove uniky v EU su 1 bilion eur rocne . Alebo na uctoch v danovych rajoch maju ludia odlozenych 32 bilionov dolarov.

Tieto peniaze pripadaju v kapitalizme sukromnym osobam. Pritom ak by fungoval svet iba pod statnym majetkom, pripadali by statom a tie by ich mohli v klude investovat do potrebnych projektov. Napriklad do obnovitelnych zdrojov energie.

Sklenikovy efekt a oteplovanie sa len tak lahko nezastavia.

Link na clanok

Vlády v EU vravia, ze je potrebné prijímať prisťahovalcov, aby mal kto robiť na dôchodky.

03.03.2024

Pritom najbohatší clovek planéty (252,6 mld USD) má majetok ako polovica príjmu Nemecka za rok. Podalšie, výrobcovia skracujú životnosť výrobkov, aby maximalizovali svoje zisky. Takže keby výrobky vydržali dlhšie, šli by sme skorej do dôchodku. A potretie, namiesto ľudí nevyrábajú roboti, lebo by nemal kto odvádzať dane. To bola raz dilema či nahradiť jednoduché úkony [...]

Pripojím obrázky, ako vyzeral náraz asteroidu, ktorý vyhubil dinosaurov.

25.02.2024

Velkost explózie je vypočítaná z velkosti krátera ktorý je v súčasnosti pod hladinou oceánu. Po náraze vznikli po celej Zemeguly požiare, ako je znázornené na ďalších obrázkoch. Obrázky mám z dokumentu „Ako funguje vesmir“.

Matovic chcel dat za ucast vo volbach 500 eur.

11.09.2023

Ak by prislo volit 2,5 mil obcanov, vyplatilo by sa im 1,25 mld eur. Slovensko malo prijem z dani za rok 2017; 11,2 mld eur. (Je to uvedene v clanu dole v tabulke.) Myslim si, ze by to bol drahý špás.

pellegrini korčok, tv markíza, debata

Posledný prieskum SANEP pred prezidentskými voľbami: Najskôr tesné, potom jasné

19.03.2024 12:30

Hlavnými favoritmi slovenských prezidentských volieb zostávajú Peter Pellegrini a Ivan Korčok. Ako ďaleko je od nich Štefan Harabin?

Bratislava protivládny protest rtvs

Pod hromadnú pripomienku liberálov k zmenám v RTVS sa podpísalo vyše 11 000 ľudí

19.03.2024 12:14

Návrh zákona nerozdeľuje súčasnú RTVS, mení však kreovanie orgánov telerozhlasu.

čaputová, pavel

Čaputová po schôdzke s Pavlom: Vzťahy medzi ČR a SR sú predurčené k blízkosti. Našu spoluprácu však treba budovať a upevňovať

19.03.2024 11:40

Prezidentka Zuzana Čaputová sa počas návštevy Prahy stretla so svojím českým náprotivkom Petrom Pavlom.

hlasovací preukaz

Hlasovací preukaz na prvé kolo volieb sa dá osobne vybaviť do piatka

19.03.2024 10:30

Vybaviť preukaz môže za voliča aj ním splnomocnená osoba.

branislavr

Pisem o par roznych problemoch. Ale hlavne mam na srdci tento: Demokracia je na nezaplatenie. Do chodu spolocnosti moze vraviet vela politickych stran a mimovladnych organizacii. Mame slobodu, lepsiu ekologiu. Ale kapitalizmu mam plne zuby. Na kapitalizmus sa da vykaslat aj bez Marxa. Globalna nespravodlivost v zivotnej urovni je obrovska, kapitalizmus to riesi vadne a nikdy to nevyriesi. Dnes ide iba o ekonomicke preteky medzi firmami (volaju to hospodarska sutaz) a nie budovanie celosvetovej zivotnej urovne. Tieto problemy neriesia ziadne sucasne politicke strany. Socialisti by sa mali volat socialisticki kapitalisti a komunisti podobne komunisticki kapitalisti, napriklad v Cine a aj v Rusku pri Perestrojke. Pritom v Cine nemaju este k tomu demokraciu! Je na diskusiu, ci by to vyriesil statny majetok, co si myslim. Ale musel by byt slobodny a demokraticky. O tom pisem. Ak by bol iba statny majetok, nebol by kapitalizmus! Je rozdiel, ci by volici boli za statny majetok slobodne alebo nutene. Ak by boli slobodne, nik by proti tomu nemohol nic namietat. A nie ze to niekto vezme nasilim, alebo zakaze ine politicke strany! Ak by sa volici vyjadrili viacnasobne, teda po viacerych slobodnych volbach za statny majetok, bolo by to slobodne rozhodnutie. Dnes je statny majetok strasiak z minulosti, ktory pri slobode nemusi byt strasiakom. A ja mam heslo: velmi sa mi paci demokracia , ale nepaci kapitalizmus! , A myslienky: 1, ze kapitalizmus treba podrobit kritike a pride sa na to, ze je zly! Potom sa moze zacat rozmyslat nad nejakym inym zriadenim. To zriadenie by nemusel byt zrovna komunizmus, ale nech je to nieco ine ako v sucasnosti. 2, a malo by sa rozlisovat - politicka demokracia a ekonomicky kapitalizmus, nemalo by to byt za jedno v kope. Poz.1 Mal by som sem dopisat, ze rezim spred 1989 roku naschval nazyvam komunizmus, aj ked sa tak oficialne neoznacuje. Laici a mlada generacia tomu tak lepsie rozumie. Poz2. som len laik. Tak mi prosim otazky nepiste. Co mam na srdci, to sem napisem. Ak by ste mali nieco dolezite vyhradne pre mna, napiste mi spravu. Kludne mi napiste, ked to nebudu zbytocnosti, tak toho nebude vela a zvladnem to precitat. A doplnil som si zivotopis, ktory som uverejneny nemal. / Robim reviziu mojich clankov. Starsie sa tazko citali. Boli tam stilisticke chyby ktore som predtym nevidel. Asi koli mojej vycerpanosti. Napriklad chybali mi nejake slova, ine boli nadbytocne. Jedna veta v inom pade ako nasledujuca... Novsie su v pohode. Uz som zrevidoval kategore : Zle veci kapitalizmu, Ako by mohol dobre fungovat statny majetok v demokracii a slobode, Videnie myslienok, Zdrojova ekonomika , Kde sa stracaju peniaze v kapitalizme a Filozofia nabozenstvo.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 166
Celková čítanosť: 449553x
Priemerná čítanosť článkov: 2708x

Autor blogu

Odkazy