Archív: jún, 2018

Kazdy z 70 mil. najbohatsich ludi, vlastni v priemere 2 mil. USD. Priblizne. Pripojim linky na oficialne clanky kde su uvedene cisla.

1% ludi vlastni 50% svetoveho bohatstva. To je 128 bilionov USD. To ma kazdy z 70 mil ludi v priemere priblizne 2 mil USD. Napriklad prijmy nasho statu v r 2018 zo vsetkych dani a od ludi budu 14 mld. eur. To je približne od oka jedna desattisicina. Na zaklade tychto cisel by sa mohli zalozit politicke strany proti tejto blbosti. Nemuseli by to byt zrovna socialisti, ale takato nespravodlivost […]

Pokračovanie článku

Neprisposobivi romovia nas mozu v buducnosti prehlasovat vo volbach do parlamentu.

Ak by neprisposobivi romovia mali dve deti a prevychovavali sa trebars aj velmi dlho, bolo by to v poriadku. Ale oni maju šest, dvanast deti a su stale tupí. Bola taka fama, te ich bude v r. 2050 viac ako bielych. Co sa vyvratilo. Ale logiku to malo dobru. Tak to nebude 2050 ale napriklad 2200. A potom nas prehlasuju vo volbach do parlamentu!

Pokračovanie článku
Čaputová a Rizman išli od seba. Ešte nedávno sa hovorilo o budúcnosti, teraz vysvetľujú rozchod

Čaputová a Rizman išli od seba. Ešte nedávno sa hovorilo o budúcnosti, teraz vysvetľujú rozchod

07.06.2026 19:05

Bývalá prezidentka Zuzana Čaputová a jej partner Juraj Rizman ukončili partnerský vzťah.

Mladíci jazdili po Bratislave na gauči, mali aj ŠPZ. Policajti neverili vlastným očiam

Mladíci jazdili po Bratislave na gauči, mali aj ŠPZ. Policajti neverili vlastným očiam

07.06.2026 11:00

Mladíci museli nezvyčajný dopravný prostriedok rozobrať.

„Dúfam, že už neprídu.“ Rusi opisujú noc, ktorá im zmenila pohľad na vojnu

„Dúfam, že už neprídu.“ Rusi opisujú noc, ktorá im zmenila pohľad na vojnu

07.06.2026 12:45

Kremeľ chcel vojnu držať ďaleko, no drony menia atmosféru.

Matovič radšej než Gubík? Gröhling prekvapil výberom možného partnera. SaS chystá reštart Slovenska

Matovič radšej než Gubík? Gröhling prekvapil výberom možného partnera. SaS chystá reštart Slovenska

07.06.2026 12:15

Šéf SaS pôjde na referendum, hoci mu neverí: Podľa Gröhlinga je pridrahé.

branislavr

Pisem o par roznych problemoch. Ale hlavne mam na srdci tento: Demokracia je na nezaplatenie. Do chodu spolocnosti moze vraviet vela politickych stran a mimovladnych organizacii. Mame slobodu, lepsiu ekologiu. Ale kapitalizmu mam plne zuby. Na kapitalizmus sa da vykaslat aj bez Marxa. Globalna nespravodlivost v zivotnej urovni je obrovska, kapitalizmus to riesi vadne a nikdy to nevyriesi. Dnes ide iba o ekonomicke preteky medzi firmami (volaju to hospodarska sutaz) a nie budovanie celosvetovej zivotnej urovne. Tieto problemy neriesia ziadne sucasne politicke strany. Socialisti by sa mali volat socialisticki kapitalisti a komunisti podobne komunisticki kapitalisti, napriklad v Cine a aj v Rusku pri Perestrojke. Pritom v Cine nemaju este k tomu demokraciu! Je na diskusiu, ci by to vyriesil statny majetok, co si myslim. Ale musel by byt slobodny a demokraticky. O tom pisem. Ak by bol iba statny majetok, nebol by kapitalizmus! Je rozdiel, ci by volici boli za statny majetok slobodne alebo nutene. Ak by boli slobodne, nik by proti tomu nemohol nic namietat. A nie ze to niekto vezme nasilim, alebo zakaze ine politicke strany! Ak by sa volici vyjadrili viacnasobne, teda po viacerych slobodnych volbach za statny majetok, bolo by to slobodne rozhodnutie. Dnes je statny majetok strasiak z minulosti, ktory pri slobode nemusi byt strasiakom. A ja mam heslo: velmi sa mi paci demokracia , ale nepaci kapitalizmus! , A myslienky: 1, ze kapitalizmus treba podrobit kritike a pride sa na to, ze je zly! Potom sa moze zacat rozmyslat nad nejakym inym zriadenim. To zriadenie by nemusel byt zrovna komunizmus, ale nech je to nieco ine ako v sucasnosti. 2, a malo by sa rozlisovat - politicka demokracia a ekonomicky kapitalizmus, nemalo by to byt za jedno v kope. Poz.1 Mal by som sem dopisat, ze rezim spred 1989 roku naschval nazyvam komunizmus, aj ked sa tak oficialne neoznacuje. Laici a mlada generacia tomu tak lepsie rozumie. Poz2. som len laik. Tak mi prosim otazky nepiste. Co mam na srdci, to sem napisem. Ak by ste mali nieco dolezite vyhradne pre mna, napiste mi spravu. Kludne mi napiste, ked to nebudu zbytocnosti, tak toho nebude vela a zvladnem to precitat. A doplnil som si zivotopis, ktory som uverejneny nemal. / Robim reviziu mojich clankov. Starsie sa tazko citali. Boli tam stilisticke chyby ktore som predtym nevidel. Asi koli mojej vycerpanosti. Napriklad chybali mi nejake slova, ine boli nadbytocne. Jedna veta v inom pade ako nasledujuca... Novsie su v pohode. Uz som zrevidoval kategore : Zle veci kapitalizmu, Ako by mohol dobre fungovat statny majetok v demokracii a slobode, Videnie myslienok, Zdrojova ekonomika , Kde sa stracaju peniaze v kapitalizme a Filozofia nabozenstvo.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 180
Celková čítanosť: 512955x
Priemerná čítanosť článkov: 2850x

Autor blogu

Odkazy