Keby padol meteorit ako pri vyhynuti dinosaurov. Ludstvo nieje na to pripravene. Zamyslim sa nad pomockami k prezitiu.

V TV dokumente bolo spomenute, ze ak by sa to zopakovalo, na Zemi by popri minusovych teplotach, vznikli vetry 400 km/h sposobene zmenou klimy.

Ja dodam. To by znefunkcnili vsetky budovy. Letiace predmety by porozbijali okna a odfuklo by strechy okrem rovnych asfaltovych. Bytovky a domy na celom svete niesu na to stavane.

Pritom by stacilo iba vyvinut strechy ktore neodfukne, a vonkajsie kovove rolety. (Alebo mat kovove okenice aj na panelakoch.) Na kazdom okne by mohli byt dvoje rolety. Jedny umele na kazdodenne pouzitie a pred nimi odolne kovove, pre pripad katastrofy. Tie by sa normalne nepouzivali.

Po dalsie, pri pade velkeho meteoritu, by riedko padala po Zemi rozpalena hmota ktoru by vyvrhol dopad. Preto je zle, ze konstrukcie striech sa robia z dreva a nie z kovu. Su horlave. Taktiez krytina by mala byt odolna. Ti co byvaju v rodinnych domoch by si mohli v ich blizkosti vybudovat zemlianky zahrabane metrovou zeminou. Asi by stavby viac zmien nepotrebovali. Teda je to malo zmien.

Treba sa zamysliet co so zasobovanim potravinami. Pri 400 km/h by to bolo nemozne. Napriklad tornada maju okolo 400 km/h .

Otazka v dokumentoch znie, ako moze vyhynut ludstvo. Pritom s malymi zmenami v stavbach by vyhynut nemuselo. V okoli stretu s meteoritom by samozrejme vyhynulo. No inde na Zemi by nemuselo.

Bolo by dobre mat dopredu oblecenie, spacaky do chladu. A chemicke toalety, kedze najpravdepodobnejsie by zachody zamrzli.

Velmi je zle, ze sa nerobi strava ktora by vydrzala aj 15 rokov. Bez nej ma ludstvo dalsi problem.

V sucasnosti sa minaju fosilne paliva na zbytocnosti. Vsetko by mohlo fungovat dnes na elektrinu, a potom ked bude problem, mohli by sa vyuzivat fosilne paliva. Moze sa stat ze ludstvo ich minie, a pri vetroch 400 km/h nepojde elektrina. Elektrifikaciu bude nutné vybudovat odznovu, lebo sa cela narusi.

A po otepleni, treba odhrabat popol na celej Zemeguli.

Este treba napisat, ze v sucasnosti sa vobec nepocita s elektromagnetickov vlnou ( vyvolanou narazom metoritu ) . Vsetka elektronika by bola odstavena, lebo by sa poskodili polovodice. Zato ak by sa vyrabali elektronkove spotrebice (aspon radia), tie elektromagneticka vlna neposkodi. Je to vlastne stary typ elektroniky. Tieto spotrebice by mohli byt pocas bezneho zivota v zalohe, a ak by nieco padlo, mohli by sa zacat vyuzivat. Tazko si predstavit, ze pri 400 km/h vetroch by sa podarilo vyrobit elektroniku pre cely svet.

Tieto iste opatrenia by sa hodili aj na mensiu katastrofu ako bola pri vyhynuti dinosaurov. V jednom TV dokumente bolo spomenute, ze doby ladove sa opakuju. Niektore opakovania boli za polovicu casu ako od poslednej po dnesok .

Poz. Az sa raz na pad meteoritu zacne pripravovat ludstvo, treba sa postarat aj o zvierata.

Slovensko nemalo zastúpenie na Eurovizii 2025. Pritom 9 chudobnejších štátov áno.

19.05.2025

A to: Gruzínsko, Azejbardžan, Arménskom, Albánsko, Čierna hora, Srbsko, Estónsko , Lotyšsko, Litva. S priloženého článku o súčasnom ročníku vyplýva, že Slovensko sa nezúčastní ani budúcich ročníkov kôli rozpočtu RTVS. Za celú históriu sa Slovensko zúčastnilo 8 krát. No hanba. Linky na články: Slovensko sa zúčastnilo na Eurovision Song Contest celkovo 7-krát. [...]

Ak by bol v ekonomike iba štátny kapitál, mali by sme vyššie výplaty.

11.05.2025

Z produktivity práce ide na výplaty 1/3 zamestnancovi a 2/3 zestnávatelovi. Tak sa vyjadrili odbory pred niekoľkými rokmi a vyplýva to aj z článku, že v r. 2010 vyprodukoval priemerný slovenský zamestnanec 30.500 eur. Ak by bol na svete iba štátny kapitál, tak by to tak nebolo. Štáty by nepotrebovali dávať trojnásobne väčšie výplaty na západe a menej na východe. Rozdiely [...]

Ja by som chcel, aby nejaká politická strana sprehladnila pre voličov výdavky štátu.

04.05.2025

Že koľko je príjem z daní, koľko sú výdavky na 13 dôchodky, na vojakov, na policajtov, na štátnu správu. Na železnice išlo nejako 200 mil. nepamätám si presne. Napríklad by to vyzeralo takto. (Je to iba ako príklad.) Štát má príjem z daní 11 mld. Na 13 dôchodky ide 1 mld. Na vojakov 3 mld. Na policajtov 3 mld. Na učiteľov 500 mil. Na vysoké školy 500 mil. Na železnice [...]

Austrália snemovňa siete sociálne deti zákaz

Generácia Z: Digitálni domorodci, no naivní spotrebitelia. Mladí Slováci nerozoznajú politickú reklamu na internete – čo ešte odhalil výskum?

24.05.2025 15:15

Výskum Fakulty masmediálnej komunikácie UCM v Trnave ukázal mnohé nedostatky mladých ľudí v online priestore.

Erik Tomáš

Minister Tomáš sľubuje dôchodkový strop, nie však pre všetkých. Kauzu haciend z eurofondov nechcel komentovať

24.05.2025 14:33

Konsenzus na mene kandidáta na guvernéra Národnej banky Slovenska (NBS) podľa Tomáša ešte nie je.

shutterstock 1332372872

Juhovýchod Francúzska postihol rozsiahly výpadok prúdu, zasiahol aj festival v Cannes

24.05.2025 13:45

Prevádzkovateľ siete RTE uviedol, že v Cannes a okolí bolo postihnutých okolo 160-tisíc domácností.

branislavr

Pisem o par roznych problemoch. Ale hlavne mam na srdci tento: Demokracia je na nezaplatenie. Do chodu spolocnosti moze vraviet vela politickych stran a mimovladnych organizacii. Mame slobodu, lepsiu ekologiu. Ale kapitalizmu mam plne zuby. Na kapitalizmus sa da vykaslat aj bez Marxa. Globalna nespravodlivost v zivotnej urovni je obrovska, kapitalizmus to riesi vadne a nikdy to nevyriesi. Dnes ide iba o ekonomicke preteky medzi firmami (volaju to hospodarska sutaz) a nie budovanie celosvetovej zivotnej urovne. Tieto problemy neriesia ziadne sucasne politicke strany. Socialisti by sa mali volat socialisticki kapitalisti a komunisti podobne komunisticki kapitalisti, napriklad v Cine a aj v Rusku pri Perestrojke. Pritom v Cine nemaju este k tomu demokraciu! Je na diskusiu, ci by to vyriesil statny majetok, co si myslim. Ale musel by byt slobodny a demokraticky. O tom pisem. Ak by bol iba statny majetok, nebol by kapitalizmus! Je rozdiel, ci by volici boli za statny majetok slobodne alebo nutene. Ak by boli slobodne, nik by proti tomu nemohol nic namietat. A nie ze to niekto vezme nasilim, alebo zakaze ine politicke strany! Ak by sa volici vyjadrili viacnasobne, teda po viacerych slobodnych volbach za statny majetok, bolo by to slobodne rozhodnutie. Dnes je statny majetok strasiak z minulosti, ktory pri slobode nemusi byt strasiakom. A ja mam heslo: velmi sa mi paci demokracia , ale nepaci kapitalizmus! , A myslienky: 1, ze kapitalizmus treba podrobit kritike a pride sa na to, ze je zly! Potom sa moze zacat rozmyslat nad nejakym inym zriadenim. To zriadenie by nemusel byt zrovna komunizmus, ale nech je to nieco ine ako v sucasnosti. 2, a malo by sa rozlisovat - politicka demokracia a ekonomicky kapitalizmus, nemalo by to byt za jedno v kope. Poz.1 Mal by som sem dopisat, ze rezim spred 1989 roku naschval nazyvam komunizmus, aj ked sa tak oficialne neoznacuje. Laici a mlada generacia tomu tak lepsie rozumie. Poz2. som len laik. Tak mi prosim otazky nepiste. Co mam na srdci, to sem napisem. Ak by ste mali nieco dolezite vyhradne pre mna, napiste mi spravu. Kludne mi napiste, ked to nebudu zbytocnosti, tak toho nebude vela a zvladnem to precitat. A doplnil som si zivotopis, ktory som uverejneny nemal. / Robim reviziu mojich clankov. Starsie sa tazko citali. Boli tam stilisticke chyby ktore som predtym nevidel. Asi koli mojej vycerpanosti. Napriklad chybali mi nejake slova, ine boli nadbytocne. Jedna veta v inom pade ako nasledujuca... Novsie su v pohode. Uz som zrevidoval kategore : Zle veci kapitalizmu, Ako by mohol dobre fungovat statny majetok v demokracii a slobode, Videnie myslienok, Zdrojova ekonomika , Kde sa stracaju peniaze v kapitalizme a Filozofia nabozenstvo.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 186
Celková čítanosť: 505344x
Priemerná čítanosť článkov: 2717x

Autor blogu

Odkazy