Videnie myšlienok z vesmíru 10. Ako naladiť signál mimozemských civilizácií 2.

Signál sa dá naladit tak, že je potrebné zabrať úplne celú oblohu niekoľkými parabolami naraz. Že by každá parabola zaberala velmi široký kužel oblohy. A to kôli tomu, že mimozemské civilizácie sa dohodli a každá planeta vysiela na inej frekvencii. Preto ak sa zaberie celá obloha, nebudú sa vysieliatelia prekrývať. Pri tomto spôsobe sa nemusi otáčať parabolami.

Nevysielajú k nám najbližšie planéty. Že vraj je to nadbytočné. Že keď zachytíme elektromagnetický signál, budú tam uvedené návody na stavbu prístrojov pre superrýchli signál, a keď spravíme tie prístroje naladíme kozmické civilizácie naživo. V tomto prípade nemusia k nám vysielať najbližšie planéty.

Pri tomto spôsobe by bolo vhodné prijímať celú oblohu okrem rovníka, kde sú umiestnené satelitné TV.

Z akéhokoľvek pohľadu je nelogické, že sa doteraz nezamerala celá obloha naraz kôli tomu, že treba zistiť, či vôbec niekto niečo vysiela. Ak nikto nič nevysiela, musí sa hľadať iný zdroj signálu.

Ja som túto možnosť príjmu signalu písal komu som vedel. Astronomickým spoločnostiam v Európe, SETI, do NASA. Nic s tým neurobili. Možno to len nejaké sekretárky niekam založili.

Dopíšem, že je dôležité pozerať sa na hviezdy a nie počúvať čo človek započuje. Hlas z vesmíru môže byt len jeden, ale videnie môže byť aj 5000 rôznych hviezd za noc. Pretože hlasy sa prekrývajú, ale keď sa pozerám, vidím každú hviezdu osobytne.

Ešte priložím jednu z najvydarenejších fotiek vesmíru. Veľmi veľa vecí v tejto kategórii som čerpal z nej. Je to fotka z teleskopu Jamesa Webba ktorý bol vypustený 25. 12. 2021. Odporúčam komu sa bude páčiť, aby počas jedného až dvoch dní pozerať jednu galaxiu, tretí a štvrtý deň druhú atď. Ale najprv si treba popozerať rôzne galaxie, že ktoré sa budú čitateľovi páčiť.

Záver. V tejto kategórii „Videnie myšlienok z vesmíru“ mám zatiaľ desať článkov spolu s týmto. Prosím koho to zaujíma, pozrite si aj predošlé články, sú dôležité. Odporučím, v čítaní postupujte od prvého článku, lebo poradie článkov má logickú postupnosť. Napr. v prvom článku mám napísané, ako mimozemské civilizácie naladili naše TV. Ak si to čitateľ neprečíta nemusí chápať ďalšie články.

Videnie myšlienok z vesmíru 12. Jedna posunková reč vo vesmíre.

04.10.2025

Vesmír ukazuje myšlienkami, že majú jednu posunkovú reč pre všetky jazyky vo veľmi veľkej skupine galaxií. Ďalšie veľké skupiny majú iné posunkové reči. Napíšem akú to má výhodu. Vo svete su rôzne znaky pre tu istú vec podľa krajín a ich jazyka. Teda ak by bola jednotná posunková reč pre celú zemeguľu, naučili by sme sa tie isté znaky slováci po slovensky, nemci [...]

Napíšem dve dôležité veci k videniu myšlienok.

12.09.2025

Že vidieť myšlienky a čítať myšlienky môžu byť dve rozdielne veci. Kým vidieť môžem aj 200 veci za deň, keď niekto niečo ukazuje, ale čítať v hlavách iných ľudí nemusím vedieť nič, keď nič neukazujú. Pýtal som sa psychiatra, že kedy je videnie myšlienok zdravé a kedy chorobné, keďže niektorí ľudia vravia, že vidia myšlienky, a sem tam sa niečo objaví aj [...]

Videnie myšlienok z vesmíru 11.

06.09.2025

Vesmír ukazuje myšlienkami, že pestujú rastliny určené pre obživu v bunkroch. Že bunkre sú nízke akurát pre pestovanie konkrétnych rastlín a sú poschodové. Má to výhodu, že ked sú rastliny v uzavretých priestoroch, tak tam nemajú škodcov. Ďalšia výhoda je, že môžu v tých bunkroch pestovať aj prípade pádu asteroidu alebo výbuchu supervulkánu, keď sa zatemní [...]

Košarac, prilba, Bosna a Hercegovina

Bosniansky minister Košarac poslal predstaviteľovi OSN Schmidtovi nacistickú prilbu a posiela ho preč

20.11.2025 23:55

Nemecký diplomat Schmidt dohliada na dodržiavanie Daytonskej mierovej dohody, ktorá v 90. rokoch ukončila vojnu v Bosne.

vojna na Ukrajine, Kupjansk

Rusko oznámilo dobytie mesta Kupjansk. Stále ho máme pod kontrolou, uviedol Kyjev

20.11.2025 22:30

Ruská armáda ovládla ukrajinský Kupjansk, oznámil vo štvrtok náčelník ruského generálneho štábu Valerij Gerasimov. Ukrajinci to odmietli.

klimatická konferencia COP30, požiar

Hlavné akcie na klimatickej konferencii COP30 sú po požiari zrušené

20.11.2025 21:25

Hlavné akcie na klimatickej konferencii OSN COP30 sú zrušené po požiari, ktorý zasiahol konferenčný areál.

Jana Vaľová

Poslankyňa Vaľová zo Smeru sa vzdala poslaneckého mandátu

20.11.2025 20:52

Do parlamentu po jej odchode nastúpi Vladimír Macášek.

branislavr

Pisem o par roznych problemoch. Ale hlavne mam na srdci tento: Demokracia je na nezaplatenie. Do chodu spolocnosti moze vraviet vela politickych stran a mimovladnych organizacii. Mame slobodu, lepsiu ekologiu. Ale kapitalizmu mam plne zuby. Na kapitalizmus sa da vykaslat aj bez Marxa. Globalna nespravodlivost v zivotnej urovni je obrovska, kapitalizmus to riesi vadne a nikdy to nevyriesi. Dnes ide iba o ekonomicke preteky medzi firmami (volaju to hospodarska sutaz) a nie budovanie celosvetovej zivotnej urovne. Tieto problemy neriesia ziadne sucasne politicke strany. Socialisti by sa mali volat socialisticki kapitalisti a komunisti podobne komunisticki kapitalisti, napriklad v Cine a aj v Rusku pri Perestrojke. Pritom v Cine nemaju este k tomu demokraciu! Je na diskusiu, ci by to vyriesil statny majetok, co si myslim. Ale musel by byt slobodny a demokraticky. O tom pisem. Ak by bol iba statny majetok, nebol by kapitalizmus! Je rozdiel, ci by volici boli za statny majetok slobodne alebo nutene. Ak by boli slobodne, nik by proti tomu nemohol nic namietat. A nie ze to niekto vezme nasilim, alebo zakaze ine politicke strany! Ak by sa volici vyjadrili viacnasobne, teda po viacerych slobodnych volbach za statny majetok, bolo by to slobodne rozhodnutie. Dnes je statny majetok strasiak z minulosti, ktory pri slobode nemusi byt strasiakom. A ja mam heslo: velmi sa mi paci demokracia , ale nepaci kapitalizmus! , A myslienky: 1, ze kapitalizmus treba podrobit kritike a pride sa na to, ze je zly! Potom sa moze zacat rozmyslat nad nejakym inym zriadenim. To zriadenie by nemusel byt zrovna komunizmus, ale nech je to nieco ine ako v sucasnosti. 2, a malo by sa rozlisovat - politicka demokracia a ekonomicky kapitalizmus, nemalo by to byt za jedno v kope. Poz.1 Mal by som sem dopisat, ze rezim spred 1989 roku naschval nazyvam komunizmus, aj ked sa tak oficialne neoznacuje. Laici a mlada generacia tomu tak lepsie rozumie. Poz2. som len laik. Tak mi prosim otazky nepiste. Co mam na srdci, to sem napisem. Ak by ste mali nieco dolezite vyhradne pre mna, napiste mi spravu. Kludne mi napiste, ked to nebudu zbytocnosti, tak toho nebude vela a zvladnem to precitat. A doplnil som si zivotopis, ktory som uverejneny nemal. / Robim reviziu mojich clankov. Starsie sa tazko citali. Boli tam stilisticke chyby ktore som predtym nevidel. Asi koli mojej vycerpanosti. Napriklad chybali mi nejake slova, ine boli nadbytocne. Jedna veta v inom pade ako nasledujuca... Novsie su v pohode. Uz som zrevidoval kategore : Zle veci kapitalizmu, Ako by mohol dobre fungovat statny majetok v demokracii a slobode, Videnie myslienok, Zdrojova ekonomika , Kde sa stracaju peniaze v kapitalizme a Filozofia nabozenstvo.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 192
Celková čítanosť: 528120x
Priemerná čítanosť článkov: 2751x

Autor blogu

Odkazy