Bohatstvo najbohatsich, problemy pre policiu.

Prijmy Slovenska boli v minulom roku 14 mld. eur. Zo vsetkych dani, od ludi, fabrik atd. Upozornim, ze deň danovej slobody bol na Slovensku 30. maj. Dovtedy robili vsetci obcania na štát.

Zato najbohatsi clovek planety ma majetok 112 mld. USD, r. 2018. Napriklad Babis ma majetok 2,7 mld eur v 2019. Linky uvadzam na konci clanku.

1% ludi vlastni polovicu majetku planety, v clanku je pisane, ze to ma kazdy majetok nad 750 tis USD. Ja dopisem, 1% zo 7 mdl. ludi je 70 mil. Teda 70 mil ludi ma majetok nad 760 tis USD ako som napisal.

V priemere by to bolo inak, kedze su miliardari a milionari. Svetove bohatstvo je 256 bilionov USD. 1% vlastni polovicu. Polovica je 128 bil. Takze by mal mat kazdy zo 70 mil. ludi v priemere priblizne 2 mil. USD. To je obrovsky priestor pre uplatky.

Ja si myslim, ze pri takomto kapitalistickom systeme sa strasne zle kontroluje cierna ekonomika a mafia. Tych bohatych ludi je tak vela, ze to policia nemoze vsetko skontrolovat. Neda sa to previest. Lepsi je system statneho majetku, kedy niesu velmi bohaty ludia. A nebolo by obrovske mnozstvo firiem, ktore sa nedaju dodetajlu skontrolovat co robia. Vsetko by bolo statne. Mafia by nemala priestory.

Pred niekolkymi rokmi dali najbohatsi ludia planety polovicu svojho majetku na charitu. Teda ta ich polovica majetku bola v peniazoch, nebola to hodnota podnikov. Takze ak je nejaky bohaty clovek mafian, policia ma obrovske problemy, lebo ma velku financnu hotovost.

Dopisem moj nazor, ze na zaklade tychto blbych cisel by sa mohli po celom svete zalozit politicke strany proti tejto blbosti. Nemusia to byt ani komunisti ani socialisti. Moze to byt nieco nové. Mne sa paci myslienka statneho majetku v demokracii.

Linky:

Najbohatsi muz planety 2018:

Rozpocet Slovenska, kde je napisany prijem:

Najbohatsi slovaci:

1% najbohatsich a ich 760 tis USD:

Miliardari darovali polovicu majetku na charitu:

Svetove bohatstvo je 256 bilionov USD:

Ak by bol v ekonomike iba štátny kapitál, mali by sme vyššie výplaty.

11.05.2025

Z produktivity práce ide na výplaty 1/3 zamestnancovi a 2/3 zestnávatelovi. Tak sa vyjadrili odbory pred niekoľkými rokmi a vyplýva to aj z článku, že v r. 2010 vyprodukoval priemerný slovenský zamestnanec 30.500 eur. Ak by bol na svete iba štátny kapitál, tak by to tak nebolo. Štáty by nepotrebovali dávať trojnásobne väčšie výplaty na západe a menej na východe. Rozdiely [...]

Ja by som chcel, aby nejaká politická strana sprehladnila pre voličov výdavky štátu.

04.05.2025

Že koľko je príjem z daní, koľko sú výdavky na 13 dôchodky, na vojakov, na policajtov, na štátnu správu. Na železnice išlo nejako 200 mil. nepamätám si presne. Napríklad by to vyzeralo takto. (Je to iba ako príklad.) Štát má príjem z daní 11 mld. Na 13 dôchodky ide 1 mld. Na vojakov 3 mld. Na policajtov 3 mld. Na učiteľov 500 mil. Na vysoké školy 500 mil. Na železnice [...]

Čo keby slintačku krívačku dostali všetky kravy na svete?

03.04.2025

Podľa ľudí v EU parlamente by sme ich mali všetky vybiť. A nezostala by nám ani jedna. Kto prekonal kovid, vytvoril si protilátky, aj keď nebol očkovaný. Sedliackym rozumom by to tak malo fungovať aj pri zvieratách a ich chorobách. Teda keby sme nechali kravy žiť, niektoré by si po prekonaní choroby vytvorili protilátky. Voľakedy sa slintačka krívačka liečila. A nie že [...]

Izrael, Palestína, Pásmo Gazy

Lídri Británie, Francúzska a Kanady pohrozili Izraelu 'konkrétnymi krokmi' za Gazu

19.05.2025 19:40

Británia, Francúzsko a Kanada tvrdia, že nebudú nečinne prihliadať "nehoráznym akciám" Netanjahuovej vlády a prijmú "konkrétne kroky".

Peter Kotlár / Robert Fico /

Smer a SNS proti celému svetu? Pandemickú zmluvu chcú vedci, Hlas aj prezident. Pellegrini ale nevyužil svoju právomoc

19.05.2025 19:30

Peter Pellegrini má právo v prípade pandemickej zmluvy rozhodnúť sám, bez vlády.

Donald Trump a Vladimir Putin

Putin: Rusko je pripravené pracovať na memorande o budúcich mierových rozhovoroch. Trump: Rusko a Ukrajina začnú okamžite rokovania o mieri

19.05.2025 18:44, aktualizované: 19:58

Trump o rokovaní s Putinom už informoval ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského a tiež európskych lídrov.

Durov

Zakladateľ Telegramu tvrdí, že šéf francúzskych tajných žiadal cenzúru rumunských konzervatívcov. Rozviedka to poprela

19.05.2025 17:12

Durovovo tvrdenie zverejnil aj Musk - jedna z rôznych vplyvných osobností americkej pravice, ktoré obvinili európske štáty z potláčania slobody prejavu.

branislavr

Pisem o par roznych problemoch. Ale hlavne mam na srdci tento: Demokracia je na nezaplatenie. Do chodu spolocnosti moze vraviet vela politickych stran a mimovladnych organizacii. Mame slobodu, lepsiu ekologiu. Ale kapitalizmu mam plne zuby. Na kapitalizmus sa da vykaslat aj bez Marxa. Globalna nespravodlivost v zivotnej urovni je obrovska, kapitalizmus to riesi vadne a nikdy to nevyriesi. Dnes ide iba o ekonomicke preteky medzi firmami (volaju to hospodarska sutaz) a nie budovanie celosvetovej zivotnej urovne. Tieto problemy neriesia ziadne sucasne politicke strany. Socialisti by sa mali volat socialisticki kapitalisti a komunisti podobne komunisticki kapitalisti, napriklad v Cine a aj v Rusku pri Perestrojke. Pritom v Cine nemaju este k tomu demokraciu! Je na diskusiu, ci by to vyriesil statny majetok, co si myslim. Ale musel by byt slobodny a demokraticky. O tom pisem. Ak by bol iba statny majetok, nebol by kapitalizmus! Je rozdiel, ci by volici boli za statny majetok slobodne alebo nutene. Ak by boli slobodne, nik by proti tomu nemohol nic namietat. A nie ze to niekto vezme nasilim, alebo zakaze ine politicke strany! Ak by sa volici vyjadrili viacnasobne, teda po viacerych slobodnych volbach za statny majetok, bolo by to slobodne rozhodnutie. Dnes je statny majetok strasiak z minulosti, ktory pri slobode nemusi byt strasiakom. A ja mam heslo: velmi sa mi paci demokracia , ale nepaci kapitalizmus! , A myslienky: 1, ze kapitalizmus treba podrobit kritike a pride sa na to, ze je zly! Potom sa moze zacat rozmyslat nad nejakym inym zriadenim. To zriadenie by nemusel byt zrovna komunizmus, ale nech je to nieco ine ako v sucasnosti. 2, a malo by sa rozlisovat - politicka demokracia a ekonomicky kapitalizmus, nemalo by to byt za jedno v kope. Poz.1 Mal by som sem dopisat, ze rezim spred 1989 roku naschval nazyvam komunizmus, aj ked sa tak oficialne neoznacuje. Laici a mlada generacia tomu tak lepsie rozumie. Poz2. som len laik. Tak mi prosim otazky nepiste. Co mam na srdci, to sem napisem. Ak by ste mali nieco dolezite vyhradne pre mna, napiste mi spravu. Kludne mi napiste, ked to nebudu zbytocnosti, tak toho nebude vela a zvladnem to precitat. A doplnil som si zivotopis, ktory som uverejneny nemal. / Robim reviziu mojich clankov. Starsie sa tazko citali. Boli tam stilisticke chyby ktore som predtym nevidel. Asi koli mojej vycerpanosti. Napriklad chybali mi nejake slova, ine boli nadbytocne. Jedna veta v inom pade ako nasledujuca... Novsie su v pohode. Uz som zrevidoval kategore : Zle veci kapitalizmu, Ako by mohol dobre fungovat statny majetok v demokracii a slobode, Videnie myslienok, Zdrojova ekonomika , Kde sa stracaju peniaze v kapitalizme a Filozofia nabozenstvo.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 185
Celková čítanosť: 503349x
Priemerná čítanosť článkov: 2721x

Autor blogu

Odkazy